Novinky a zajímavosti

Zámecký park a koupaliště v Děčíně..

..aneb "jak šel čas"..

Na Mariánské louce pod děčínským zámkem byl thunský park mnoho let. Vznikl na místě dávno zaniklého středověkého města.Po válce se pod zámkem začalo stavět koupaliště, tomu ale odzvonila hrana současným rozhodnutím jeho přebudování zpět na park.

Po ničivých záplavách a kalkulaci nákladů nezbytných na opravu, se zastupitelstvo města rozhodlo (po uspořádání referenda) pro totální demolici koupaliště.


Bazény se zasypávají a padla také skokanská věž, nepoužívaná již dvě desetiletí.
Přestanou občané po koupališti tesknit a přivítají ve středu města opět zámecký park? Napomoci by tomu mohlo rozšíření koupaliště na Starém Městě.
Pravdou ale zůstává, že toto koupaliště pod děčínským zámkem přirostlo k srdci spoustě lidí, kteří jej navštěvovali v dobách minulých, jako jediné koupaliště v této lokalitě.
Mě osobně pokaždé dostal pohádkový pohled na zámek a vzrostlé borovice tyčící se uvnitř areálu. Pravdou je, že postupen času tento objekt začal chátrat, kvalita vody se zhoršovala a peněz na opravu a inovaci se nedostávalo. Hřebíčkem do rakve byly opakované povodně, které vedly k uzavření tohoto koupacího areálu.
Věřím, že bude spousta lidí mezi námi, kteří budou na "staré" koupaliště v dobrém vzpomínat.Váš redakční tým ChipCip.

Přidejte svůj názor na zrušení tohoto koupaliště a obnovu zámeckého parku..!
Klikněte na "přidat komentář" pod textem tohoto článku a bez obav se vyjádřete...

| Autor: Cipísek Děčín | Vydáno dne 12. 11. 2007 | 12184 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Princip Speciál & CB Klub Děčín

Minimální rozlišení 1024x768, ideální rozlišení 1152x864 a vyšší, WebMaster Chip Děčín & Cipísek Děčín, CB Klub Děčín (c) 2007, engine phpRS
Děkujeme organizaci RV-SOFT Network za poskytnutí bezvadného webhostingu zdarma pro tento web.

RV-SOFT Technology Zachrana-IT Radim Axel Vavra, revize EZS/EPS alarmy